Pompa paliwowa stanowi niezbędny element układu napędowego, dostarczającego np. benzynę z baku do silnika pod wysokim ciśnieniem, a w konsekwencji umożliwiającego wprawienie w ruch pojazdu. Pompa zasilana napięciem jednofazowym 230V osiąga wydajność do 50 l/min. Wykonuje 2700 obrotów na minutę. Dzięki przeciwwybuchowemu wykonaniu, pompa do benzyny może być używana w strefach zagrożenia wybuchem. Innym rodzajem pomp do benzyny sa te, które wykorzystywane są do przetaczania paliwa ze zbiornika do zbiornika.

Pompa do benzyny 230V – jakie ma zastosowanie?

Tego rodzaju pompy mają za zadanie zapewniać ciągłość w doprowadzaniu paliwa do wtryskiwaczy danego pojazdu. Montowane są one w zbiornikach paliwa lub po jego zewnętrznej stronie. Przystosowane są do przerywanego cyklu pracy – 30 minut cyklu roboczego i 60 minut przerwy.

Pompa do benzyny 230V znajduje również zastosowanie do przepompowywania benzyny pomiędzy dwoma zbiornikami. To specjalistyczne urządzenia, które wyprodukowane zostały zgodnie z dyrektywą ATEX.  Oznacza to , że tego rodzaju pompy możemy stosować w warunkach potencjalnie grożących wybuchem. Każda pompa do benzyny posiada określoną wydajność. Wydajność pompy do benzyny określa się ilością paliwa, jaką jest w stanie przepompować w ciągu minuty. Możemy spotkać się z różnego rodzaju wydajnościami w przypadku pomp do benzyny – 50l/min,  75l/min, czy też 100l/min. Tego rodzaju pompy do benzyny zazwyczaj wykorzystuje się podczas przepompowywania paliwa ze zbiorników do różnego rodzaju pojazdów czy też maszyn.

Pompy do paliw płynnych

Tego rodzaju pompy wykorzystywane są również do przetłumaczenia innych paliw płynnych, takich jak olej napędowy, opałowy, czy też nafta oczyszczona. Pompy mogą służyć również do przepompowywania gęstych olejów. Mamy tutaj na myśli olej silnikowy, czy też przekładniowy, a także olej hydrauliczny.

Czym są układy dystrybucyjne?

Pompy do paliwa wchodzą w skład układów dystrybucyjnych. Wraz z licznikami przepływu, filtrami, czy też separatorami i wężami. Cały układ dystrybucyjny ma zadanie szybkie i skuteczne przetłoczenie paliwa, czy też oleju ze zbiornika do zbiornika. Tego rodzaju układy wykorzystywane są w lotnictwie, do tankowania samolotów, ale również w różnego rodzaju firmach, a także gospodarstwa rolnych. Podmioty te mogą oszczędzić dużą ilość pieniędzy na hurtowym zakupie paliwa. Dysponując odpowiednim układem dystrybucyjnym mogą szybko i bezpiecznie korzystać z zakupionego paliwa.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj